História

Vyše polstoročná tradícia kvalitných služieb

Spoločnost' AVIS vznikla v roku 1946, keď pilot U. S. Force Warren Avis založil autopožičovňu s tromi vozidlami na letisku Willow Run v americkom Detroite. Za polstoročie sa z nej stala top spoločnosť podnikajúca v oblasti prenájmu vozidiel vo viac ako 170 krajinách sveta s 500 000 vozidlami.

Ešte v roku 1965 vznikla spoločnosť AVIS Europe, ktorá sa v roku 1986 osamostatnila, čím vznikli dve veľké divízie spoločnosti. Spoločnosť AVIS pôsobí v USA, Kanade, na juhoamerickom kontinente, v Austrálii, na Novom Zélande a do pôsobnosti AVIS Europe patrí viac ako 2700 kancelárií vo vyše 100 krajinách na starom kontinente, strednom Východe, v Ázii a Afrike.

V roku 1996 AVIS získala formou akvizície lokálneho predajcu pre vytvorenie generálneho zastúpenia na Slovensku. Vladimír Orth, kto v roku 1992 začínal s malou lokálnou požičovňou ponúkajúcou Škody Favorit a Felícia, sa zúčastnil tendra medzinárodnej spoločnosti : " Zistil som, že ak chcem siahnuť po vyšších métach, bez zahraničného know how sa nezaobídem, pretože trh si čoraz viac bude vyžadovať nadštandardné služby. Po víťazstve v tendri a podpísaní zmluvy sme za jeden rok museli pretransformovať celý vozový park, vybaviť firmu novými vozidlami deviatich tried od skupiny A po skupinu H. Staré autá sme predali a otvorili dve nové pobočky," spomína pán Orth, generálny riaditeľ United Rental Group.